Як підвищити ефективність діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування говорили під час семінару, організованому НАДС спільно із Центром адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу за підтримки Представництва Фонду міжнародної солідарності в Україні (Республіка Польща).
«У Звіті за результатами оцінки стану справ у системі державного управління України експерти програми SIGMA відзначили необхідність поширення управління якістю в державному управлінні та запровадженні інструментів залучення і отримання зворотного зв’язку від користувачів державних послуг. Відповідно до рекомендацій програми SIGMA, з 2019 року в Україні здійснюється впровадження Загальної схеми оцінювання (CAF). Зокрема, Україна в особі НАДС отримала статус спостерігача в Робочій групі національних кореспондентів CAF, а Центр адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу – статус Українського національного ресурсного центру CAF. Наступним викликом для НАДС є впровадження CAF на місцевому рівні. Адже реформа децентралізації та формування територіальної організації влади передбачає, передусім, що органи місцевого самоврядування відповідальні перед громадянами за ефективність своєї роботи», - зазначила Голова НАДС Наталія Алюшина.
Також, за словами Наталії Алюшиної, за підтримки Представництва Фонду міжнародної солідарності в Україні, НАДС цього року планує розробку методичних рекомендацій, організацію тренінгів для тренерів та запровадження пілотних проєктів.
Захід був доволі цікавим та інформативним. Учасники семінару обговорили практичні кроки застосування системи управління якістю в діяльності органів державної влади в Україні та ознайомилися з досвідом Республіки Польща щодо впровадження інструментів загального управління якістю в державному управлінні, зокрема Загальної схеми оцінювання (CAF).
Додамо, що з метою надання методично-консультативної допомоги представникам органів державної влади стосовно впровадження CAF з 29 березня по 2 червня НАДС спільно із Центром адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу реалізовано трьохетапне навчання щодо проведення обстеження системи управління якістю. Учасниками навчання стали понад 500 державних службовців з 62 державних органів.
ПРАКТИЧНИЙ ДОСВІД ВПРОВАДЖЕННЯ МЕТОДИКИ CAF У РЕСПУБЛІЦІ ПОЛЬЩА НА ЦЕНТРАЛЬНОМУ РІВНІ - Славомір Висоцкі, експерт у сфері публічного управління (Республіка Польща)