Про це свідчать результати дослідження про організацію роботи та оплату праці в умовах воєнного стану за 2024 рік.
«Отримання зворотного зв’язку від державних службовців – надзвичайно важливий чинник посилення системи публічного управління. Це допомагає підвищувати продуктивність праці й особистісну мотивацію, а також оцінити ефективність впроваджених реформ і планування подальших змін», - наголосила Голова НАДС Наталія Алюшина, коментуючи оприлюднене дослідження.
Згідно з отриманими результатами, встановлено зростання навантаження серед держслужбовців упродовж року. Про це зазначили 77% опитаних (у 2023 році – 53%). Результативність відзначили 62% опитаних (у 2023 році – 54%), а якість роботи – 58% (у 2023 році – 49%).
96% держслужбовців працюють в штатному режимі й лише 2% - дистанційно, що свідчить про стабільність робочих процесів в державних органах. Кількість службовців, які повернулися до штатного режиму, зросла на 3% порівняно з 2023 роком і на 28% порівняно з 2022-м.
У більшості респондентів (73%) заробітна плата нараховується на основі класифікації посад, у 11% – відповідно до умов оплати праці у 2023-му без класифікації посад, у 16% – відповідно до спеціального законодавства. У 50% опитаних заробітна плата зросла, у 28% - зменшилася.
Більшість опитаних відзначили поглиблення диджиталізації у своїх державних органах. 85% підтвердили наявність електронної системи документообігу, 79% - онлайн-нарад за допомогою телекомунікаційних засобів зв’язку.
Питання безпеки залишається гострим для державних службовців. Під час сигналу повітряної тривоги 48% держслужбовців мають доступ до укриття та користуються ним, 20% – мають доступ, але не користуються, 32% – не мають доступу. Показники доступності укриттів не покращились, порівняно з минулим роком.
Психологічний стан держслужбовців протягом року зазнав негативних змін. 55% опитаних зазначили про його погіршення, 43% – що він лишився без змін, 2% – вказали на його покращення.
85% державних службовців планують продовжувати працювати на державній службі в умовах воєнного стану, 69% - після війни.
Довідково:
Національне агентство України з питань державної служби утретє поспіль здійснює дослідження «Організація роботи державних службовців та оплата праці в умовах воєнного стану».
Дослідження проводиться у форматі опитування державних службовців з метою глибшого розуміння особливостей їх діяльності під час війни, зміни навантаження, функціоналу та продуктивності, особливостей оплати праці, потреб у соціальному забезпеченні, процесів налагодження взаємодії у державних органах, мотивації та ресурсів продовжувати працювати на державній службі.
Опитування тривало з 26 вересня по 07 жовтня 2024 року та охопило 39 275 державних службовців усіх категорій посад державної служби – «А», «Б» і «В».
Особливістю цьогорічного дослідження є те, що тепер можна прослідкувати тенденції на державній службі у динаміці – з порівнянням основних показників та статистичних даних по категоріях за 2022, 2023 та 2024 рр.
Документ містить результати статистичної обробки та аналізу даних опитування за 2022-2024 рр., а також висновки й рекомендації, які можуть стати основою для подальшого вдосконалення роботи державної служби в умовах воєнного стану.