Доопрацьований проєкт Закону про внесення змін до Закону України «Про державну службу» щодо кандидатського резерву (реєстр. №3491) погоджено на повторний розгляд у Верховній Раді.
Таке рішення, під час засідання прийняв сьогодні Комітет ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.
За результатами консультацій між НАДС, Урядом, Офісом Президента України та міжнародними партнерами програми SIGMA, напрацьовано компромісні пропозиції, які дозволять відновити конкурси на державну службу.
Під час свого виступу Голова НАДС Наталія Алюшина також закцентувала увагу на важливості відновлення конкурсної процедури: «З огляду на потребу в кадрах щодня зростає кількість вакансій на державній службі. Так, станом на 18:00 29 вересня кількість вакансій на посади державної служби для проведення доборів як альтернативи конкурсів на період карантину становила 8802. Лише за останній місяць кількість оголошених вакансій зросла більше ніж на 3000. Тому НАДС висловлює позицію щодо якнайшвидшого відновлення конкурсів. Адже відкладання такого питання збільшує організаційні складнощі у їх проведенні».
Правки і пропозиції до Закону дозволяють:
- запровадити кандидатський резерв, що містить відомості про кандидатів на посади державної служби, які успішно пройшли всі етапи оцінювання під час конкурсного відбору, результати проведення оцінювання професійних компетентностей таких кандидатів та оголошені конкурси на посади державної служби.
- відновити проведення конкурсів на державну службу та оголосити конкурси на посади державної служби, які під час карантину були заповнені шляхом добору. Зокрема на посади категорії «А» у тримісячний строк, а на посади категорій «Б» та «В» у шестимісячний строк з дня набрання чинності цього закону;
- унеможливити звільнення державних службовців категорії «А» за політично вмотивованими рішеннями.
Нагадаємо, що 3 вересня Закон України «Про внесення змін до Закону України "Про державну службу» щодо кандидатського резерву" (№3491) з пропозиціями Президента України не набрав необхідної кількості голосів, щоб подолати вето Президента. Натомість, 229 народних обранців проголосували за те, щоб направити проєкт Закону на доопрацювання в профільний Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.