Робота з конфліктами, доброчесність, безбар’єрність, залучення молоді на публічну службу, робота з ветеранами та ветеранками. Над цими та іншими проєктами, які стосувались питань організаційної культури на публічній службі працювали в Національному агентстві України з питань державної служби впродовж минулого року. Про це зазначила Голова НАДС Наталія Алюшина під час засідання робочої групи щодо формування організаційної культури державної служби та служби в органах місцевого самоврядування.
«Ми обговорювали важливі питання під час Форуму доброчесності для державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, круглого столу «Трансформація культури публічної служби», зустрічі «Публічна служба без бар’єрів», і звичайно ж заходам, присвяченим питанням вступу на публічну службу, а саме: Промодень, «До речі, публічна служба», - розповіла Наталія Алюшина.
Крім цього, напрацьовано HR Порадник щодо адаптації та організації роботи ветеранів і ветеранок на публічній службі та Гайд «Безбар’єрність на публічній службі: стислі рекомендації». Ці посібники створені передусім для служб управління персоналом та для керівників. Втім багато цікавої та корисної інформації для себе там може знайти кожен публічний службовець.
В рамках засідання учасники обговорили новації проведення у 2025 році опитування державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування з питань організаційної культури. Зокрема, мова йшла про вивчення неформальних факторів, відмінних від організаційної культури, які впливають на поведінку публічних службовців. Досвідом з даного питання поділився Дамір Ахметович, міжнародний експерт з питань публічного управління, CIDS. Також говорили про напрацювання декларації культури публічної служби. А ще про актуалізацію Загальних правил етичної поведінки державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування.
Довідково: до складу робочої групи увійшли представники СКМУ, НАЗК, Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація об’єднаних територіальних громад», CIDS, EU4PAR, проєкту «Права людини для України» Програми розвитку ООН в Україні, Програми підтримки ОБСЄ для України, проєкту USAID «Сприяння доброчесності у публічному секторі», проєктів з протидії корупції Антикорупційної ініціативи ЄС (EUACI), проєкту зі зниження ризиків корупції в системі управління персоналом Міністерства оборони України, команди підтримки реформ Міністерства економіки України, Програми Ради Європи «Посилення доброго демократичного врядування та стійкості в Україні», проєкту ЄС «Право-Justice», Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу, Вищої школи публічного управління, Асоціації «Професійний уряд», благодійного фонду «Волонтерське Об’єднання «ВЕСТА», проєкту USAID «Справедливість для всіх», громадської організації «Асоціація молодіжних працівників України», програми «Демократія і належне врядування» Міжнародного фонду «Відродження».