Урядова реформа системи оплати праці державної служби на основі класифікації посад – складна, суперечлива і часом – болісна. Вона має чимало противників. І в політикумі, і самій службі, і в експертних колах, і в суспільстві... Про це пише Голова НАДС Наталія Алюшина в авторській колонці на Obozrevatel.
"Торік стейкхолдери реформи мали сотні годин дискусій і перемовин, аби досягти спільного бачення у її реалізації. Нас підштовхують партнери з ЄС, для яких питання запровадження нової моделі оплати праці – стратегічний маркер реформування державного управління України. Зрештою, було досягнуто політичного рішення. У базовий законопроєкт № 8222 закладено концептуальну рамку: посилення ролі посадового окладу, скасування необґрунтованих виплат, запровадження системи грейдів, осмислене планування видатків на оплату праці, з огляду на наближення рівня окладів державних службовців до ринкового", - пише Наталія Алюшина.
За її словами, настільки масштабне завдання в Україні здійснили вперше. Тож, природно, що часом мали місце ускладнення й непорозуміння. Багато питань доводиться вирішувати по ходу.
У колонці Голова НАДС відповіла на найбільш резонансні запитання щодо реформи: