Нагадуємо ключові умови надання освітніх послуг публічним службовцям

опубліковано 03 серпня 2026 року о 15:04

Для успішної реалізації ініціатив щодо навчання публічних службовців, звертаємо увагу на ключові вимоги та важливі питання щодо організації професійного навчання.

Суб’єктом надання освітніх послуг у сфері професійного навчання  (провайдером) може бути:

  • фізична або юридична особа (заклад освіти, підприємство, установа, організація будь-якої форми власності), що провадить освітню діяльність;
  • міжнародні та іноземні установи, організації, зокрема ті, які реалізують відповідні проекти (програми) міжнародної технічної допомоги.

Провайдер освітніх послуг діє відповідно до вимог нормативно-правових актів у сфері професійного навчання.

Провайдер освітніх послуг дотримується принципів, на яких базується система професійного навчання, зокрема:

  • цілеспрямованості, прогностичності та випереджувального характеру;
  • забезпечення якості освіти та якості освітньої діяльності;
  • інноваційності та практичної спрямованості;
  • індивідуалізації та диференціації підходів до навчання;
  • безбар’єрності, розвитку інклюзивного освітнього середовища;
  • відкритості та академічної доброчесності.

Можливим є надання освітніх послуг за державним замовленням НАДС. З умовами можна ознайомитися детальніше.

Якщо провайдер надає (бажає надавати) освітні послуги з підвищення кваліфікації публічних службовців, обов’язковим є:

Якщо провайдер розробляє загальну програму підвищення кваліфікації, враховується Перелік пріоритетних напрямів (тем) підвищення кваліфікації, який щорічно затверджується НАДС.

Програми підвищення кваліфікації, а також графік проведення навчання за такими програмами у відповідному календарному році оприлюднюються на офіційному веб-сайті провайдера і Порталі управління знаннями.

Додатково можна скористатися:

Підвищення кваліфікації здійснюється провайдерами, які мають свій вебсайт. Якщо у провайдера немає власного вебсайту, інформація розміщується на вебсайті його засновника.

Провайдери забезпечують розміщення на своєму вебсайті (у разі його відсутності – на вебсайті свого засновника) та підтримання в актуальному стані інформації щодо своєї освітньої діяльності, зокрема надання освітніх послуг з підвищення кваліфікації. Ця вимога не поширюється на міжнародні, іноземні установи та організації.

Для схвалення адміністратором Порталу управління знаннями запиту провайдера, який бажає зареєструватися на Порталі та розміщувати на ньому свої програми, провайдер має забезпечити доступ (можливість ознайомитися) з певними документами:

  • копії установчих документів;
  • копія ліцензії щодо провадження освітньої діяльності (на відповідному рівні освіти);
  • копія реєстраційної картки, яка підтверджує державну реєстрацію відповідного проєкту / програми (якщо провайдером є організація, яка реалізує проєкт (програму) міжнародної технічної допомоги).
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux