• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Наталія Алюшина: «Не можна далі чекати з прийняттям проекту Закону «Про службу в органах місцевого самоврядування»
опубліковано 26 липня 2022 року о 20:49

Голова НАДС Наталія Алюшина презентувала проект Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» (реєст.№6504) під час круглого столу «Реформування законодавства про службу в органах місцевого самоврядування (ОМС)». Розробником документу є Національне агентство України з питань державної служби.

«Не можна далі чекати з прийняттям проекту Закону «Про службу в органах місцевого самоврядування». Війна підтверджує необхідність врегулювання питання служби в органах місцевого самоврядування. Розрив між державною службою та службою в органах місцевого самоврядування щороку зростає. Кількість колізій, різночитань та неврегульованих питань є неймовірно великою», - наголосила Наталія Алюшина.

Окремо, очільниця НАДС підкреслила, що законопроект є самодостатнім, оскільки там відсутні відсилочні норми до Закону «Про державну службу». Це дозволить уникати практики різного трактування законодавства про службу в ОМС а, отже, запобігати порушенню прав громадян, які бажають працювати у цій сфері або вже займають там посади.

 Проект Закону передбачає низку новацій, зокрема наступні:

 • розмежування посад та правових статусів посадових осіб місцевого самоврядування на службовців місцевого самоврядування та виборних посадових осіб;
 • закріплення принципу політичної неупередженості службовців місцевого самоврядування, із збереженням за ними конституційного права обиратися та гарантій передбачених виборчим законодавством;
 • створення інституту керівника служби в органі місцевого самоврядування;
 • формування окремого структурного підрозділу або однієї уповноваженої посадової особи з питань персоналу;
 • передбачено можливості для службовця місцевого самоврядування переведення на державну службу без обов’язкового оголошення конкурсу;
 • забезпечення прозорого відбору і призначення на посади з огляду на персональні досягнення і здобутки;
 • професійне навчання службовців місцевого самоврядування протягом проходження служби шляхом підвищення кваліфікації, стажування, самоосвіти;
 • оцінювання результатів службової діяльності відповідно до поставлених завдань та індикаторів до нього – КРІ;
 • нова система оплати праці в органах місцевого самоврядування.

Свої коментарі, бачення та пропозиції висловили Олександр Корнієнко, Народний депутат України, Перший заступник Голови Верховної Ради України, Андрій Клочко, Голова Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, Віталій Безгін, Голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування Комітету ВРУ, Олег Немчінов, Міністр КМУ, В’ячеслав Негода, заступник Міністра розвитку громад та територій України, Грегор Вірант, Голова Програми підтримки вдосконалення врядування та менеджменту (SIGMA), Лєх Марчінковскі, керівник професійної групи з питань публічної служби та управління людськими ресурсами Програми підтримки вдосконалення врядування та менеджменту (SIGMA), Олександр Корінний, Голова Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація об’єднаних територіальних громад, Володимир Мягкоход, директор Центрального офісу впровадження децентралізаційної реформи, заступник виконавчого директора Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України», Іван Слободяник, виконавчий директор Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Всеукраїнська асоціація громад» Оксана Кирилюк, виконавчий директор Всеукраїнської громадської організації «Асоціація малих міст України». А також інші представники депутатського корпусу, органів місцевого самоврядування, міжнародних і вітчизняних організацій та інституцій.

Текст законопроекту отримав високу оцінку та позитивне схвалення від учасників дискусії. Було зазначено, що  документ є актуальним, враховує усі вимоги часу та в разі прийняття Парламентом стане фундаментом для розвитку місцевого самоврядування. За словами Віталія Безгіна, при підготовці законопроекту НАДС діяло відкрито і залучало усі зацікавлені сторони до спільної роботи. І як наслідок підготовлено якісний документ, який ближчим часом розглянуть у сесійній залі. 

Нагадаємо, протягом 2021 року положення підготовленого законопроекту опрацьовувалися учасниками Міжвідомчої робочої групи НАДС. До її складу увійшли представники Офісу Президента України, СКМУ, ЦОВВ, профспілки, Всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування, а також експерти та науковці, які зокрема співпрацюють з різними проектами технічної допомоги. Крім цього, законопроєкт пройшов громадське обговорення. А ґрунтовна співпраця з Всеукраїнськими асоціаціями органів місцевого самоврядування дала можливість врахувати та узгодити важливі питання для посадових осіб місцевого самоврядування та проходження їх служби. Як підсумок тривалої, ґрунтовної та кропіткої роботи законопроєкт розглянуто на двох засіданнях профільного Урядового комітету. 29 грудня 2021 року Урядом схвалено законопроєкт, а 5 січня 2022 року зареєстровано у ВРУ за № 6504. 


 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux