Війна є колосальним викликом для публічної служби в Україні. Її стійкість не розрахована на воєнне навантаження. І саме цифрові тренди стали ключовими інструментами трансформації публічного сектору. Інвестиціями у його інституційну стійкість і міць. Про це заявила Голова НАДС Наталія Алюшина у вступному слові на відкритті VII Харківського міжнародного юридичного форуму.
Голова Агентства відзначила, що вдалося зберегли стале державне управління і адаптували його до умов війни. «Публічні службовці виконують службові обов’язки і надають громадянам ключові послуги. Побудова ефективної цифрової держави є одним із десяти пріоритетів Уряду на поточний рік», - наголосила вона.
Одним із ключових цифрових інструментів впровадження професійної, ефективної державної служби Наталія Алюшина назвала впровадження HRMIS. «Розвиток цієї системи створює умови для відкритого та ефективного державного управління, із застосуванням комунікаційних технологій. Ідеться про формування нового типу держави, орієнтованої на задоволення потреб державних службовців і суспільства в цілому», - зауважила Голова НАДС.
На її думку, впровадження HRMIS розвантажує служби управління персоналом від зайвих функцій, підвищує мотивацію і продуктивність робочого процесу за рахунок швидшої обробки даних і автоматизації процедур.
Серед завдань у напрямку професійного навчання Голова НАДС відзначила проєкт з безкоштовного вивчення публічними службовцями англійської мови на платформі онлайн школи EF English Live. «Проєкт реалізовується НАДС у співпраці з EF Language Learning Solutions. Майже 18 тисяч публічних службовців безкоштовно вивчають англійську», - підкреслила Наталія Алюшина.
«Прикладом успішного і результативного міжнародного співробітництва стала співпраця Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції і Національного агентства з проєктом Natolin4CapacityBuilding та Коледжем Європи в Натоліні», - заявила Голова НАДС.
На її думку актуальним напрямом є діджиталізація у сфері професійного навчання публічних службовців. «Портал управління знаннями забезпечує розвиток ринку освітніх послуг публічних службовців і є платформою для електронної взаємодії замовників, надавачів та користувачів освітніх послуг. Наразі там зареєстровано понад 124 тисячі публічних службовців, понад 6 тисяч державних органів та органів місцевого самоврядування, 160 провайдерів освітніх послуг. На Порталі розміщено понад 1600 програм підвищення кваліфікації», - наголосила Наталія Алюшина.
Форум відбувся 26 вересня 2023 року. Організаторами стали Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, Національна академія правових наук України, Запорізький національний університет. Цільова аудиторія заходу – науковці вітчизняних та зарубіжних правничих шкіл, юристи-практики, аспіранти, студенти, представники органів державної влади, правоохоронних органів, професійних правничих громадських організацій.