• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Наталія Алюшина взяла участь у засіданні Ради безбар’єрності
опубліковано 12 грудня 2023 року о 09:52

11 грудня відбулося підсумкове у 2023 році засідання Ради безбар’єрності за участю першої леді України Олени Зеленської під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля. Засідання пройшло за участі Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, Міністрів, Голів профільних комітетів Верховної ради, офіційних представників системи ООН в Україні, представників судової влади й центральної виборчої комісії, міжнародних організацій, Ради Європи, високоповажних послів Європейського Союзу і Канади, начальників обласних військових адміністрацій, представників громадянського суспільства. Члени Уряду презентували результати реалізації флагманських проєктів із запровадження безбар’єрності, а також — плани на наступний рік.

Олена Зеленська зазначила, що на другому році повномасштабної війни українці відчувають посилений запит на безбар’єрні рішення.   

"Бар’єрів стало більше – і фізичних, із пересуванням та доступністю, і економічних - безробіття,  і соціальних – велике навантаження на всіх взагалі. Але не можемо це виправдовувати війною. Це не аргумент. Бо кожне життя цінне. І його якість має значення. Ми не обираємо часи, в які нам жити, але ми можемо боротися",  – сказала Олена Зеленська. 

"Безбар’єрність –  нагальна необхідність для мільйонів українців. Для людей різних вікових груп, професій, соціального походження. Особливо акцентуємо увагу на потребах наших захисників. Наш обов’язок – усунути для них усі перешкоди, які стримують адаптацію, реабілітацію та самореалізацію. Також посилюємо взаємодію з органами місцевого самоврядування. Адже саме від них залежить кінцевий результат", — зазначив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. 

Серед урядових пріоритетів на 2024 рік:

 • безбар’єрність освітніх, медичних, банківських, транспортних, соціальних, адміністративних, працевлаштування та інших послуг — послуги мають бути більш зручними та доступними впродовж усього маршруту користувача, з урахуванням потреб кожної людини; 
 • безбар’єрність у громадах — запровадження рішень, розроблених Урядом, на рівні місцевого самоврядування; 
 • можливість для людей отримати відповідні послуги у громаді має стати обов’язковим елементом впровадження такої політики  в містах і селах. 

За словами Голови Національного агентства України з питань державної служби Наталії Алюшиної, НАДС у рамках Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору до 2030 року будує безбар'єрну публічну службу. 

"Ця робота включає кілька напрямів. Йдеться про професійний розвиток та навчання службовців, розробку методичних рекомендацій, проведення просвітницьких заходів. Приміром, впродовж I-ІІІ кварталів 2023 року пройшли відповідне навчання простору 8620 публічних службовців”, - зауважила Наталія Алюшина.  

За її словами, у вересні затверджено типову загальну короткострокову програму підвищення кваліфікації "Забезпечення створення безбар’єрного простору на засадах рівності, недискримінації, доступності та інклюзії".  

Крім цього, розроблено Методичні рекомендації з питань формування безбар’єрності на робочому місці в державних органах. Вони стануть у нагоді службам управління персоналом державних органів, керівникам державної служби і державним службовцям щодо створення в державному органі безперешкодного середовища, забезпечення рівних можливостей усіх його працівників. 

Цього року вперше  в рамках Всеукраїнського конкурсу "Кращі практики управління персоналом" запроваджено номінацію "Краща практика формування безбар’єрності на робочому місці". Нагородження переможців відбудеться 14 грудня. На засіданні Ради управління людськими ресурсами планується  презентувати підготовлений спільно з експертами ПРООН Посібник "Безбар’єрність на публічній службі. Короткі рекомендації".  

Довідкова інформація: Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору до 2030 року ініційована першою леді України Оленою Зеленською. Стратегія спрямована на формування фізичної, інформаційної, цифрової, соціальної та громадянської, економічної та освітньої безбар’єрності для всіх груп. 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux