• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
Наталія Алюшина: «Непроголосований законопроект про відновлення конкурсів - серйозна репутаційна втрата для країни»
опубліковано 21 грудня 2020 року о 17:03

Важливість відновлення конкурсів, забезпечення довіри та стабільності проходження державної служби були одними із питань чергового засідання Координаційної ради з питань реформування державного управління, що відбулася сьогодні.

Голова НАДС Наталія Алюшина звернулася до учасників Координаційної ради  з найважливішими сьогодні для державної служби питаннями. Зокрема, щодо відновлення конкурсної процедури та строків її проведення, стабілізації  проходження державної служби, відновлення довіри суспільства до конкурсів загалом.  

«Повернення до меритократичного принципу відбору на посади державної служби – це те, чого від нас очікує суспільство та міжнародні партнери. Але наразі маємо непроголосований законопроект 3491. І це дуже прикро. Відновлення конкурсів не підтримали народні обранці від «Батьківщини», «Голосу», «Європейської солідарності», «Опозиційної платформи «ЗА ЖИТТЯ». Це серйозна репутаційна втрата для  країни і, найголовніше, спільна відповідальність. Сподіваюся, що ми в змозі почути аргументи один одного та прийняти спільне рішення, яке буде в першу чергу направлене на потреби державних органів та кандидатів на посади державної служби», - зазначила Наталія Алюшина.

А про те, що конкурси потрібно відновлювати якнайшвидше яскраво свідчать статистичні дані. Так, якщо ще місяць тому (23 листопада) кількість доборів становила 14697, то станом на 21 грудня ця цифра сягає вже 17900. І з кожним днем цифри невпинно зростають. Подальше затягування питання відновлення конкурсів призведе до того, що за декілька місяців пройдемо критичну точку неповернення і фізично за короткі терміни провести конкурси на всі посади буде просто неможливо.    

До того ж, Наталія Алюшина акцентувала увагу й на ризиках скорочення строків проведення конкурсів. Адже якщо зараз встановити нереалістичні строки проведення конкурсів на посади заповнені шляхом  добору – отримаємо повну профанацію конкурсів та ще більше невдоволення з боку суспільства.

«Наразі окремі представники депутатського корпусу пропонують значно скоротити терміни проведення конкурсів. Нагадаю, що за підсумками політичного діалогу з ЄС погоджено такі строки: для категорії А - 6 місяців, для категорії «Б», «В» - 12 місяців. Але ми  просимо врахувати існуючі ризики щодо одночасного оголошення значної кількості конкурсів, можливості державних органів та власне Комісії вищого корпусу державної служби. Маємо розуміти, що  результати та якість проведених у режимі нон-стоп конкурсів, суспільство може поставити під сумнів», -   зазначила Голова НАДС.

Як компромісний варіант Агентство пропонує встановити такі терміни проведення конкурсів для категорії «А»: оголошення конкурсів на посади  протягом 6 місяців, а дію контрактів пропонується закріпити до 9 місяців.

Ще однією важливою пропозицією від НАДС - окреме  оцінювання м’яких навичок та вимог, які лежать в сфері компетентності Комісії з питань вищого корпусу державної служби. Зокрема, пропонується винести оцінювання мілких навичок  в зону компетенції Центру оцінювання. Комісія ж оцінюватиме розуміння сфери державної політики, стратегічне бачення, управління змінами та інноваціями.

Крім цього, НАДС пропонує:

 • за результатами конкурсу доцільно визначати ТОП-3 кандидатів за рейтингом, перший з яких призначається на посаду. Другий і третій кандидати зараховуються до кадрового резерву і можуть бути призначені на будь-яку рівнозначну або нижчу посаду державної служби;
 • виключення статті 87-1 для категорії «А» з метою унормування питання проходження державної служби та звільнення. Щодо інших категорій посад - внесення відповідних змін до статті 87 в частині, яка дозволяє звільняти при реорганізації структури державних органів державних службовців категорії «Б» і «В».
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux