Сьогодні Голова НАДС Наталія Алюшина взяла участь в онлайн-форумі «Діалоги про реформи: на шляху до Вільнюса». Під час форуму провідні політики та експерти обговорили процес та результати впровадження реформ за рік діяльності Уряду та Парламенту, а також пріоритети реформ в Україні на 2020-2021 роки. Одна з тем форуму присвячена питанням реформи публічної адміністрації.
Свій виступ Наталія Алюшина зосередила на питанні реформування системи оплати праці державних службовців. Зокрема, чому це так важливо та необхідно і який позитивний вплив реформа матиме для держави та громадян.
«Одним з пріоритетів реформи державного управління – є реформа оплати праці державних службовців. Втім, таку реформу не можна провести швидко. Вона вимагає ґрунтовного, виваженого та системного підходу. Якщо ми беремося за формування політики, то вона має базуватися на якісній аналітиці, міжнародному досвіді та експертних рекомендаціях. Власне все це ми врахували під час розробки класифікації посад державної служби. Адже класифікація є першим кроком у реформуванні системи оплати праці держслужбовців. Наразі ми лише на початку тривалого і нелегкого шляху. Але маємо рухатися вперед», - зазначила Наталія Алюшина.
Наразі в НАДС напрацьовано три ключові документи для можливості реалізації реформи оплати праці, а саме:
Крім цього, НАДС спільно з експертами програми SIGMA, проекту EU4PAR напрацьовано та узгоджено нову законодавчу ініціативу щодо внесення змін до Закону України «Про державну службу» в частині запровадження нових умов оплати праці державних службовців на основі класифікації посад.
Це дозволить вирішити нагальні питання, змінити систему та підходи до регулювання оплати праці у сфері державної служби шляхом запровадження прозорої системи оплати праці державних службовців на основі класифікації посад, припинення надмірних необґрунтованих виплат.
Також Наталія Алюшина зупинилася на питанні пілотування нової моделі оплати праці на основі класифікації посад. Її запровадження передбачено протягом 2021-2022 років в НАДС, його територіальних органах, Мінфіні, Мінцифрі та Секретаріаті КМУ. Згодом така практика буде поширена на всю територію України.