Як підвищити ефективність діяльності державних службовців та зацікавити їх до розвитку цифрової грамотності? Саме тут у нагоді як державним службовцям, так і службам управління персоналом стане національний тест на цифрову грамотність для державних службовців. Це не просто перевірка цифрових компетентностей. Це можливість дізнатися та, при потребі, вдосконалити загальний рівень цифрової грамотності.
«Швидке розповсюдження цифрових технологій робить важливим розвиток цифрових навичок державних службовців. Тож завдяки цифрограму вони можуть з’ясувати рівень власної цифрової грамотності, свої «сильні» та «слабкі» сторони. Для чого це потрібно? Щоб розуміти, які базові знання вже є, а над чим варто попрацювати та поглибити. Важливо і те, що отримані результати можна буде використовувати як основу для професійного навчання державних службовців. З іншого боку відзначу, що цифрограм важливий і для нашого Агентства, оскільки ми займаємося формуванням державного замовлення на професійне навчання держслужбовців за різними програмами професійного спрямування. Саме наявність такого інструменту допоможе спрогнозувати запит і потребу в професійному навчанні в напрямку цифрової освіти і вчасно це забезпечити. Але найголовніше, що цифрограм, безумовно, буде сприяти розвитку професійних кадрів на державній службі і потенційних кандидатів також», - зазначила Голова НАДС Наталія Алюшина під час заходу.
Презентація новітнього цифрового інструменту відбулася сьогодні за участі заступника Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерії Іонан, Голови НАДС Наталії Алюшиної, Голови Національного агентства кваліфікацій Юрія Баланюка та голови правління Асоціації «Професійний Уряд» Іванни Дідур.
Додамо, що цифрограм для держслужбовців заснований на рамці цифрових компетентностей для громадян України та оцінює 30 цифрових компетентностей. Він вже доступний на порталі Дія.Цифрова освіта.
Фото надані пресслужбою Міністерства цифрової трансформації України