Використання інструменту інституціональної розбудови Twinning в Україні стало одним із питань порядку денного 11 засідання Українсько-німецької Групи високого рівня з економічного співробітництва.
«Реалізація проєктів в рамках інструменту Twinning є запорукою ефективного впровадження реформ в Україні до положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Зокрема, на етапі впровадження з німецькою стороною перебувають два проєкти Twinning. Один з них щодо підтримки Антимонопольного комітету України у подальшому наближенні законодавчих, процедурних та правозастосовчих практик до стандартів ЄС. Інший стосується зміцнення спроможності Українського національного органу стандартизації шляхом наближення до європейських стандартів для Державного підприємства «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України» - зазначила Голова НАДС Наталія Алюшина.
Також, Наталія Алюшина розповіла не лише про подальші напрями, а й навела приклади успішно реалізованих проєктів. Так, впродовж вересня 2018 року до серпня 2020 року реалізовувався проєкт Twinning «Посилення інституційної спроможності українського національного органу стандартизації». В рамках проєкту здійснено:
Позицію німецької сторони висловила Ільдіц Гьотце, начальник відділу Федерального міністерства економіки та енергетики ФРН. За її словами Німеччина рада долучитися до проєктів інституційної розбудови, що реалізуються в Україні.
Довідково:
НАДС є координатором впровадження інструменту Twinning в Україні. Станом на грудень 2020 року загальна кількість проєктів Twinning становить 69. З них: 54 проєкти Twinning завершено, 3 проєкти знаходяться на стадії реалізації, 9 проєктів знаходиться на стадії підготовки детального технічного завдання Twinning Fiche, 1 проєкт на етапі підготовки Twinning контракту та 2 проєкти на стадії відбору та оцінки пропозицій від держав-членів ЄС.