Продовжуємо розповідати про деталі ТОП-події вересня у сфері публічного управління - 15-й Рішельє-форум публічної служби. Цьогорічний захід був присвячений інституційній стійкості публічної служби в умовах війни.
Приємною несподіванкою для учасників Рішельє-Форуму під час відкриття став виступ спеціального гостя - Себастьяна Юнґера – відомого письменника, воєнного репортера і психолога, автора культової книги «Плем’я». У відповідь на особисте запрошення Голови НАДС Наталії Алюшиної, С. Юнґер звернувся до українських публічних службовців зі словами підтримки під час війни.
С. Юнґер активно досліджує трансформації суспільств, у які повертаються військові. Ключовою умовою успішної реінтеграції Юнґер вважає відчуття військовими належності до громадянської спільноти. Саме це стало лейтмотивом його відеозвернення до учасників Форуму.
«Для мене честь виступати перед вами сьогодні. Я підтримую Україну з тієї дуже простої причини, що я відстоюю людську гідність і свободу. І це саме про те, про що боротьба у вашій країні. Весь світ переконаний, що ви переможете. Це єдино можливий результат у цій війні. Одного дня ми зустрінемось на мирних вулиця ваших міст», - наголосив Себастьян Юнґер.
У своїй книзі «Плем'я» автор задається питанням: «Як дати ветеранам відчути, що вони вертаються у згуртоване суспільство, за яке їм варто боротися?». Письменник досліджує психологію громад під час глобальної кризи. Вважаючи, що у часи глобальних катастроф люди схильні спрямовувати енергію на благо спільноти. Саме в цьому варто шукати ключ до зміцнення суспільства та відродження України.
Ідеї з «Племені» та інших творів американського автора, а також його оцінки українсько-російської війни, надзвичайно актуальні для українців. Тих, хто воює і забезпечує публічне управління. Хто збирає волонтерську допомогу і генерує економічну активність. Адже усі ми прагнемо знайти вихід із тіні, що тимчасово накрила Україну.