• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
У рамках Рішельє-форуму обговорили трансформацію жіночого лідерства в умовах війни
опубліковано 22 вересня 2023 року о 15:05

Для України є пріоритетом забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. Зокрема на публічній службі. В умовах війни це – чинник капіталізації інституцій, професійного зростання службовців і загалом – розвитку управлінського потенціалу країни. Про це зазначила Голова Національного агентства України з питань державної служби Наталія Алюшина під час міжнародного семінару «Трансформація жіночого лідерства в умовах війни: нові виклики та перспективи». Захід з питань гендерної рівності вже втретє відбувся в рамках Рішельє-форуму публічної служби.

«Ми прагнемо запроваджувати гендерний мейстримінг у публічній службі, зокрема серед представників вищого корпусу, категорії «А». Саме вони відповідають за цілісність і дієвість інституцій, а також – за посилення кадрового потенціалу. Гендерний баланс на рівні прийняття рішень варто розглядати як пріоритет європейської інтеграції України. Відзначу, що кількість жінок на посадах категорії «А» в Україні зростає. Їх вже 31% станом на червень 2023 року. І це важливий чинник в інтеграції ґендерної рівності у публічній службі», - зауважила Наталія Алюшина.  

Формування відповідального жіночого лідерства у публічному управлінні в умовах воєнного стану, менторство як інструмент формування такого лідерства, успішні освітні кейси з професійного навчання з питань забезпечення рівних прав і можливостей чоловіків та жінок – такі питання були ключовими під час тематичних панелей. Учасниками стали уповноважені особи/координатори з питань забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків, представники підрозділів, що опікуються питаннями ґендерної рівності, посадові особи місцевого самоврядування, освітяни та експерти. 

Серед спікерів були Уляна Токарєва, заступник Міністра соціальної політики України, Джулія Бруссард, заступниця Представниці ООН Жінки в Україні, Павло Замостян, заступник Представника Фонду ООН в галузі народонаселення та Катрійн Коппенс, виконавча директорка Фонду Др. Деніса Муквеге, Катерина Левченко, Урядова уповноважена з питань гендерної політики, Вікторія Покатіс, заступниця головного редактора ділового видання Mind.ua, авторка книги “Незламні”. 

Особистими історіями незламності поділилися Наталія Шамрай, голова Всеукраїнської асоціації центрів надання адміністративних послуг, Алла Кадирова, староста с. Рудня Великодимерської громади Київської області, Світлана Гарнадко, староста Петрівського старостинського округу  Дніпропетровської області, Людмила Костюк, голова Кочубеївської громади Херсонської області, Тетяна Козирська, керівник апарату Херсонської обласної державної адміністрації, Наталія Дзяйло, начальник управління фінансового забезпечення апарату Херсонської ОДА. Вони, як і мільйони інших жінок-українок, є неймовірними героїнями, які в умовах воєнного стану виявили надзвичайні фаховість і жертовність у забезпеченні державних функцій.

На питаннях менторства як інструменту формування  жіночого лідерства в публічному управлінні зупинилися Галина Мещерякова, програмна спеціалістка ООН Жінки, Латіца Томашич Кікерт, стратег, тренер та педагог з адаптивного лідерства, Олена Єна, керівниця програми «Жінки-лідери» Національного Демократичного Інституту, Христина Кіт, очільниця Асоціації жінок-юристок “Юрфем”. 

Юлія Лихач, директорка Вищої школи публічного управління, Наталія Щербак, керівниця Національного тренінгового центру з питань попередження та протидії гендерно зумовленому насильству, Наталя Чермошенцева, експертка проєкту EU4GenderEquality: Служба підтримки реформ, Федір Дунебабін, представник Фонду доктора Деніса Муквеге, Ольга Костенко, Менеджерка Проєкту «HELP, (Освіта в галузі прав людини для юристів) для України, в тому числі під час війни» виступили спікерами панелі щодо освітніх кейсів з професійного навчання публічних службовців у забезпеченні рівних прав і можливостей жінок і чоловіків. 

Зауважимо, що кількість тем і програм з питань державної ґендерної політики щороку зростає. Торік у регіональних центрах підвищення кваліфікації та Вищій школі публічного управління з питань ґендерної рівності та недискримінації навчалися 5 087 осіб. Упродовж 2023 року у Вищій школі разом з експертами проєкту «ЄС за ґендерну рівність» розроблено та реалізовано чотири програми  підвищення кваліфікації та підготовлено 50 тренерів серед державних службовців. 

НАДС спільно з Вищою школою за підтримки NDI розпочали функціонування Школи гендерного мейнстримінгу. Там навчаються 15 уповноважених осіб з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків, (категорія “А”). А з вересня там розпочалося навчання 45 співробітників підрозділів, до компетенції яких віднесено питання забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків (категорії “Б” та “В”). 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux