Для НАДС є пріоритетом просування у суспільстві цінностей безбар’єрного простору і безбар’єрності публічних послуг. Важливо досягти на рівні центральних органів виконавчої влади цілісного розуміння терміну «безбар’єрна публічна послуга», аби визначити принципи її доступності для маломобільних груп населення. Про це заявила Голова Національного агентства України з питань державної служби Наталія Алюшина у рамках практичного тренінгу «Безбар’єрні публічні послуги: визначення потреб різних цільових груп». На заході ішлося про методики аналізу, моніторингу та оцінки таких послуг, підходи до доступності державних сервісів для маломобільних груп населення, зокрема осіб з інвалідністю.
Серед здобутків НАДС Наталія Алюшина відзначила затвердження цього року типової короткострокової програми підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування. «Рекомендуємо провайдерам на її основі розробляти загальні програми підвищення кваліфікації з питань створення безбар’єрного простору. Відтак, упродовж I-ІІІ кварталів 2023 року із цих питань навчалося 8620 осіб, з яких 7318 – державні службовці», - підкреслила Наталія Алюшина.
У рамках програми підвищення кваліфікації «Держава без бар'єрів» протягом 2023 року навчалося 373 особи. Цього року затверджено Методичні рекомендації з питань формування безбар'єрності на робочому місці в державних органах. Документ розроблено для надання допомоги службам управління персоналом державних органів, керівникам державної служби і державним службовцям у створенні безперешкодного середовища і забезпечення рівних можливостей.
Окрім того, у рамках всеукраїнського конкурсу «Кращі практики управління персоналом» вперше запроваджено номінацію «Краща практика формування безбар’єрності на робочому місці». А на засіданні Ради управління людськими ресурсами презентовано підготовлений спільно з експертами ПРООН Посібник «Безбар'єрність на публічній службі. Короткі рекомендації».
Довідково: практичний тренінг «Безбар’єрні публічні послуги: визначення потреб різних цільових груп» розрахований на профільних керівників та фахівців підрозділів міністерств, які відповідають за виконання Плану й реалізацію Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року та створюють умови і методичні рекомендації для моніторингу безбар’єрності та доступності публічних послуг у відповідній сфері.
Захід відбувся за підтримки представництва Ради Європи, за участі проєктів «Fight for right», «Inclusive friendly», «Big City Lab».